Wszystkie pola są wymagane.

Uczniowie proszeni są o skorzystanie z formularza przypomnienia hasła dostępnego na stronie Uczeń
Logowanie

2018

 So!Socks – firma założona przez uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. E. Dembowskiego w Zielonej Górze reprezentowała Polskę podczas 29. edycji konkursu Company of the Year Competition, który odbył się w dniach 16-19 lipca w Belgradzie w Serbii. Wspólnicy: Barbara Chrześcijańska (Dyrektor naczelny), Piotr Jastrzębski (Zastępca dyrektora), Amadeusz Trzaska (Dyrektor działu marketingu) oraz Iga Janowska (Grafik) rywalizowali z rówieśnikami z 39 krajów z całej Europy o tytuł najlepszego uczniowskiego przedsiębiorstwa. Młodzi przedsiębiorcy pracowali pod opieką Pani Ewy Krzywickiej.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się umiejętnościami biznesowymi oraz zdolnościami prezentacji własnych produktów i usług. Ich działania oceniali eksperci - menadżerowie najwyższego szczebla ze świata biznesu z takich krajów jak Grecja, Portugalia, Serbia, Malta czy Litwa. Jury oceniało: raport z działalności miniprzedsiębiorstwa, rozmowę z komisją konkursową, prezentację firmy, umiejętności sprzedaży oraz stoisko targowe. So!Socks zaprezentowali skarpetki produkowane według własnych i indywidualnych projektów. Ich produkty wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród odwiedzających stoiska. Wspólnicy wyróżnili się również brawurową prezentacją swojej firmy z elementami aktorskimi, a Iga Janowska znalazła się w grupie 23 młodych przedsiębiorców zakwalifikowanych do konkursu Alumni Leadership Award.

Największe uznanie sędziów zdobyła firma SureLight z Wielkiej Brytanii produkująca inteligentne światła hamowania do rowerów.

Company of the Year Competition jest organizowany przez członków organizacji JA Europe od 1989 roku w ramach programu JA Company. Biorą w nim udział laureaci krajowych konkursów na najlepsze młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo.