Przed finałem

Gratulacje!

Znaleźliście się w gronie finalistów Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK. Oznacza to, że komisja konkursowa w postępowaniu kwalifikacyjnym wysoko oceniła Wasze dotychczasowe osiągnięcia. Udział w konkursie jest dla miniprzedsiębiorstwa taką samą szansą, jak udział w targach i wystawach dla firmy działającej na prawdziwym rynku.

Aby osiągnąć sukces, powinniście się starannie przygotować. Opracujcie rzetelny raport, w którym w wiarygodny sposób przedstawicie działania miniprzedsiębiorstwa. Przygotujcie się do rozmowy z komisją oraz do prezentacji przed publicznością. Zaplanujcie atrakcyjne stoisko, które będzie przyciągać gości. Zastanówcie się także, jakie działania dodatkowe możecie zorganizować w czasie konkursu, np. pokazy specjalne, konkursy. Przywieźcie ze sobą ciekawe materiały promocyjne. Wyszkolcie personel obsługujący stoisko tak, by każdy, kto zawita do Waszego stoiska, odszedł przekonany o Waszym profesjonalizmie.

Aby olśnić komisję i gości – trzeba się porządnie napracować. W Interaktywnym Przewodniku Konkursowym znajdziecie szczegółowe informacje o konkursie, kryteria oceny oraz materiały, które pomogą Wam w przygotowaniach do finału.

Poniżej prezentujemy listę zadań do wykonania przed finałem. Być może zechcecie ją uzupełnić o kolejne.

Lp.

Zadania do wykonania przed finałem

1.

Wybór czterech wspólników reprezentujących Wasze miniprzedsiębiorstwo podczas finału oraz zaplanowanie programu ich szkolenia.

2.

Opracowanie zakresu obowiązków dla wszystkich osób zaangażowanych
w przygotowanie do finału (czyli nie tylko 4 reprezentantów).

3.

Przekazanie lokalnym mediom informacji o zakwalifikowaniu się do finału oraz zamieszczenie jej na stronach internetowych miniprzedsiębiorstwa oraz szkoły.

4.

Opracowanie i wysłanie do koordynatora programu elektronicznej wersji raportu i formularza zgłoszenia.

5.

Opracowanie i wysłanie do koordynatora prezentacji i wizytówki Waszego miniprzedsiębiorstwa.

6.

Wykonanie projektu stoiska i zaplanowanie, jakie materiały i środki są niezbędne, by go zrealizować.

7.

Ewentualne pozyskanie ofert od firm, które zrealizowałyby Wasz projekt stoiska (gdyby było to konieczne i w zasięgu Waszych możliwości finansowych). Uwaga! Montażu materiałów ekspozycyjnych dokonują wyłącznie wspólnicy uczestniczący w finale.

8.

Opracowanie dokładnego budżetu całego przedsięwzięcia.

9

Przygotowanie produktów, które planujecie zabrać na konkurs (w przypadku usług – przemyślcie, jak je ciekawie zaprezentować podczas konkursu).

10.

Wykonanie materiałów ekspozycyjnych, przygotowanie materiałów promocyjnych, zaplanowanie działań dodatkowych (np. pokazów, konkursów.

11.

Opracowanie 3-minutowej prezentacji miniprzedsiębiorstwa.

12.

Przygotowanie zaproszeń dla osób, które chcielibyście zaprosić na finał konkursu (np. konsultant, dyrekcja szkoły, przedstawiciele samorządu, rodzice).

13.

Zorganizowanie transportu dla uczestników finału.

14.

Poszukanie ewentualnych sponsorów.

 

Życzymy powodzenia!