Wszystkie pola są wymagane.

Uczniowie proszeni są o skorzystanie z formularza przypomnienia hasła dostępnego na stronie miniprzedsiębiorstwa
Logowanie

Poradnik MM

Witamy w programie Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo!

Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo to program edukacyjny, w którym uczniowie szkół średnich organizują i prowadzą w szkole realnie działające młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo. Działalność gospodarcza uczniów prowadzona jest w ramach działalności szkoły, stąd wymagany jest stosowny zapis w statucie szkoły.
Uczniowie uczestniczący w programie szukają pomysłu na produkt bądź usługę, przygotowują biznesplan przedsięwzięcia, gromadzą niezbędny kapitał, podejmują działania marketingowe, produkują i sprzedają swoje produkty świadczą usługi oraz prowadzą dokumentację finansową.
Wypracowany przez uczniów zysk podlega podziałowi – 90% zysku miniprzedsiębiorstwo przeznacza na dowolny cel, np. na nagrody dla uczestników programu, pozostałe 10% zysku podlega wpłacie na cele edukacyjne szkoły (np. na konto rady rodziców).

WAŻNE:
Działalność uczniów musi być zgodna z Regulaminem programu Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo.
Szczegółowe informacje i wskazówki dotyczące realizacji programu znajdziecie Państwo na kolejnych stronach Poradnika dla młodzieżowego miniprzedsiębiorstwa – gorąco zapraszamy do jego lektury!


 

1. Poradnik MM (*.pdf)

2. Poradnik MM w skrócie (*.pdf)