Wszystkie pola są wymagane.

Uczniowie proszeni są o skorzystanie z formularza przypomnienia hasła dostępnego na stronie Uczeń
Logowanie

Finaliści i laureaci

W dniach 4-5 czerwca 2019 roku w gmachu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2019, organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w partnerstwie z Citi Foundation. Wzięło w nim udział 20 najlepszych uczniowskich firm, które powstały w ramach projektu „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”.

Zdobywcą Grand Prix konkursu została firma Take&Tie z I Liceum Ogólnokształcącego im. im. E. Dembowskiego w Zielonej Górze pod opieką pani Ewy Krzywickiej, zajmująca się produkcją świetnych, kolorowych sznurówek wg własnych i indywidualnych projektów. Uczniowie spróbują teraz swoich sił w europejskim konkursie, który odbędzie się w dniach 3-5 lipca br. w Lille w Francji.

Drugie miejsce przypadło miniprzedsiębiorstwu BioBee z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach pod opieką pani Anny Geniusz-Ciebień, oferujące różnorodne wyroby pszczelarskie. Uczniowie prowadzili na ogromną skalę kampanię społeczną dotyczącą ochrony pszczół.

Trzecie miejsce na podium tegorocznego konkursu zajęli wspólnicy BOCKS of SOCKS z CXXII Liceum Ogólnokształcącgo im. Ignacego Domeyki w Warszawie pod opieką pani Anny Frołów, produkujący spersonalizowane skarpetki w wielu wzorach.

Przyznano także dwa wyróżnienia. W kategorii Prezentacja doceniono miniprzedsiębiorstwo SLEEP’ki z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim. W kategorii Stoisko i umiejętności sprzedaży wyróżniono firmę Green Company z XI Liceum Ogólnokształcące im. Rotm. Witolda Pileckiego w Białymstoku.

W tegorocznej edycji konkursu przyznane zostały nagrody specjalne:
FedEx Acces Award – przypadła ona w udziale miniprzedsiębiorstwu Take@Tie z Zielonej Góry,
Euroclear Diversity and Inclusion Award – otrzymało ją miniprzedsiębiorstwo BioBee z Gryfic.

Podczas finału uczniowie zaprezentowali swoje produkty i usługi, a także mieli możliwość sprzedaży zwiedzającym. Młodych przedsiębiorców oceniała Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli biznesu (Citi Handlowy, HSBC Bank Polska, Manpower, Union Investment TFI SA, FedEx Express Polska, Euroclear Bank, Dentsu Aegis Network Polska, Nestle, TKHolding) oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Forbes i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy!