Wszystkie pola są wymagane.

Uczniowie proszeni są o skorzystanie z formularza przypomnienia hasła dostępnego na stronie Uczeń
Logowanie

Finaliści i laureaci

Młodzi przedsiębiorcy w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii

W dniach 5 - 6 czerwca 2018 r. w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2018 zorganizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Wzięło w nim udział 20 najlepszych uczniowskich firm, które powstały w ramach projektu „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”.

Zdobywcą Grand Prix konkursu została firma So!Socks z I Liceum Ogólnokształcącego im. E. Dembowskiego w Zielonej Górze pod opieką Pani Ewy Krzywickiej, zajmująca się produkcją skarpetek według własnych i indywidualnych projektów. Uczniowie spróbują teraz swoich sił w europejskim konkursie, który odbędzie się w dniach 16-19 lipca br. w Belgradzie.

Drugie miejsce przypadło miniprzedsiębiorstwu WOMBAT z VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Kielcach pod opieką Pani Teresy Wójcickiej, zajmujące się projektowaniem i produkcją toreb oraz worków bawełnianych z recyklingu.

Trzecie miejsce na podium tegorocznego konkursu zajęła firma WOODEN z II Liceum Ogólnokształcącego im. S.Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim pod opieką Pani Marioli Rychlik. Uczniowie zajmowali się produkcją ozdobnych męskich much z drewna, z możliwością ich personalizacji.

Przyznano także dwa wyróżnienia. W kategorii Prezentacja doceniono miniprzedsiębiorstwo Teatr Gżdacz z VI LO im. J. Lelewela w Łodzi. W kategorii Stoisko wyróżniono firmę Manu lp z Liceum Plastycznego w Żorach.

W tegorocznej edycji konkursu po raz pierwszy przyznana została nagroda FedEx Acces Award – przypadła ona w udziale miniprzedsiębiorstwu So!Socks z Zielonej Góry, triumfatorowi tegorocznego finału.

Podczas finału uczniowie zaprezentowali swoje produkty i usługi, a także mieli możliwość sprzedaży zwiedzającym. Młodych przedsiębiorców oceniała Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli biznesu (Citi Handlowy, FedEx, HSBC Bank Polska, Manpower, MetLife, Pramerica, Union Investment) oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Ceremonię rozdania nagród otworzył Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Programu „Czyste Powietrze” Pan Minister Piotr Woźny, który przed ceremonią rozmawiał z młodymi przedsiębiorcami przy stoiskach.

Konkurs realizowany był w partnerstwie z Citi Foundation. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. 

Serdecznie gratulujemy laureatom i finalistom Konkursu!