Wszystkie pola są wymagane.

Uczniowie proszeni są o skorzystanie z formularza przypomnienia hasła dostępnego na stronie miniprzedsiębiorstwa
Logowanie

2023

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Miniprzedsiębiorstwo Roku 2023 organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości odbył się w dniach 25-26 maja br. Uczestnicy Finału gościli w gmachu Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Wzięło w nim udział 20 najlepszych uczniowskich firm, spośród niemal dwustu, które uczestniczyły w programie edukacyjnym Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo.

 

Przedsiębiorcza młodzież zaprezentowała swoje produkty i usługi oraz walczyła o Grand Prix i zaszczyt reprezentowania Polski podczas Europejskiego Festiwalu Przedsiębiorczości Gen-E 2023 – największego w Europie konkursu dotyczącego przedsiębiorczości dla młodych. Podczas finału jury złożone z przedstawicieli biznesu, w tym członków Zarządów międzynarodowych korporacji oceniało młodzieżowe miniprzedsiębiorstwa pod kątem pomysłu na biznes, innowacyjności, korzyści dla klienta, ale również wiedzy i umiejętności niezbędnych do prowadzenia własnej firmy.

Ogromnie się cieszymy, że mogliśmy gościć przyszłych adeptów biznesu w progach naszego Wydziału. Świetnie zaprezentowali się komisjom podczas rozmów panelowych i prezentacji, oraz rozmów z klientami i Komisją Główną przy stoiskach targowych. Była to dla uczennic i uczniów okazja do poznania zarówno swoich rówieśników – młodych przedsiębiorców z całej Polski - jak i być może przyszłych koleżanek i kolegów ze studiów - powiedział prof. dr hab. Grzegorz Karasiewicz, Dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Zdobywcą Grand Prix zostało miniprzedsiębiorstwo Praktymarket z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle, pod kierunkiem Pani Agaty Gołąb. Wspólniczki miniprzedsiębiorstwa, Justyna Moroń, Łucja Juroszek i Patrycja Zogata, stworzyły platformę pośredniczącą między przedsiębiorcami a potencjalnymi praktykantami, oferującą bazę praktyk w różnych branżach, pomagającą uczniom i uczennicom szkół średnich znaleźć praktyki w wybranym przez siebie zawodzie. Dziewczyny z Praktymarketu otrzymały również FedEx Access Award przyznawaną za innowacyjność, wychodzenie poza lokalne rynki oraz wspieranie lokalnej społeczności.

Uczennice spróbują teraz swoich sił w europejskim konkursie, który odbędzie się w Stambule w dniach 11-14 lipca br. W Gen-E wezmą udział uczniowie i uczennice z 40 krajów Europy.

Drugie miejsce przypadło Miniprzedsiębiorstwu Team-Puffy z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku, pod opieką merytoryczną Pani Tatiany Glapiak, które oferuje wyroby szydełkowe - pluszaki, koce, torby na zakupy oraz squishy. Firma zdobyła również Euroclear Trusted Company Award za demokratyczny sposób zarządzania oraz wrażliwość społeczną.

Na podium tegorocznego konkursu znalazło się również miniprzedsiębiorstwo artMart z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskie-Curie w Strzelinie, pod kierunkiem Pani Małgorzaty Bodak. Firma korzystała ze zużytych materiałów, takich jak torby foliowe czy stara włóczka, dając im drugie życie po przerobieniu na galanterię użytkową.

Przyznano także wyróżnienie za najlepszy spot reklamowy, które powędrowało do zespołu Find a Game z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku, pod kierunkiem Pani Tatiany Glapiak. Uczniowie zaprojektowali personalizowane button-boxy, umożliwiające łatwe i wygodne sterowanie grami komputerowymi.

Po raz pierwszy w historii konkursu została przyznana nagroda indywidualna Avanade Leadership Award, która trafiła do Aleksandry Tarary z miniprzedsiębiorstwa CakeBreak działającego w I Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Lublińcu.

Aleksandra olśniła nas swoją bezpośredniością, dojrzałością, przygotowaniem. Prawdziwy lider pozwala również błyszczeć pozostałym członkom swojej drużyny i w tym przypadku tak było. Ola świetnie czuła się jako osoba zarządzająca, ale cały skupiała się na innych członkach zespołu budując ich własny brand – powiedziała Katarzyna Dobrowolska, HR Business Partner w Avanade Poland.

Młodych przedsiębiorców oceniały Komisje Konkursowe złożone z przedstawicieli biznesu: Accenture, Avanade, BNY Mellon, dentsu, Euroclear Bank, Europ Assistance, EY, Fedex, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Manpower, Newsweek, UBS oraz Wydziału Zarządzania UW.

Partnerami strategicznymi programu „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo” są: Accenture i FedEx. Program wspierają również Nestle, Euroclear Bank oraz Avanade.

Patronat honorowy nad konkursem objęło po raz siódmy Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

POZNAJ FINALISTÓW KONKURSU MINIPRZEDSIĘBIORSTWO ROKU 2023.